DO CZEGO PASUJĄ PERŁY? - Perla Bizuteria

DO CZEGO PASUJĄ PERŁY?

 

Biżuteria z pereł przez lata postrzegana była jako kwintesencja kobiecości, a także idealny dodatek  do eleganckich stylizacji. Do dziś doskonale sprawdza się w tej roli, jednak coraz częściej perły są dodatkiem do bardziej nowoczesnych, czy nawet codziennych stylizacji. To trend, który daje im drugie życie.

 

 

Sprawdzona klasyka

Uroczyste bale, bankiety, wesela i wyjątkowe uroczystości rodzinne – w takich okolicznościach biżuteria z pereł cały czas wygląda bardzo dobrze. Elegancka, długa sukienka, której towarzyszy naszyjnik i bransoletka z pereł w klasycznym, np. złotym, srebrnym lub pudrowym odcieniu, to połączenie, które nas nie zawiedzie. W sezonie letnim chętnie sięgamy po trochę bardziej swobodne kreacje w nieco odważniejszych kolorach, często też z motywami kwiatowymi. To dobra okazja, by poeksperymentować trochę z kolorami – szczególnie polecamy rozważyć różne odcienie czerwieni i żółci. Pamiętajmy też, że nie powinniśmy dobierać zbyt wielu dodatków biżuteryjnych – dwie ozdoby, np. naszyjnik i bransoletka lub naszyjnik i kolczyki, w zupełności wystarczą. Nadmiar nie jest wskazany. Szczególnie, gdy nasza biżuteria ma duże walory ozdobne. Sztuczne perły mogą być przecież błyszczące lub wręcz dwukolorowe. 

 

Bizneswoman

Biała koszula, ciemniejszy żakiet i spódnica ołówkowa – to cały czas bardzo popularny strój do pracy i na spotkania biznesowe.

Krótki naszyjnik z pereł uzupełni taką stylizację i doda klasy. Powinien być raczej subtelny i elegancki, podobnie jak kolczyki, które dobierzemy do takiej stylizacji. W takim przypadku dobrze sprawdzają się gotowe zestawy biżuteryjne. Mają podobny motyw dekoracyjny, przez co tworzą wrażenie harmonii i nie koncentrują przesadnie na sobie uwagi.

 

Perły najlepiej prezentują się w swoim towarzystwie – w stylizacjach z łańcuszkami i innymi, szczególnie większymi kamieniami w innych kształtach mogą nie wyglądać zbyt dobrze.

A stylizacja biznesowa, mimo że czasem może być nieco odważniejsza, nie jest jednak odpowiednią przestrzenią do eksperymentów. 

 

 

Perły na co dzień

Inaczej jest w przypadku stylizacji codziennych, które mogą być luźniejsze i bardziej swobodne. W takim casualowym stylu biżuteria z pereł również może się dobrze odnaleźć. Dużo będzie zależeć od naszej kreatywności. 

Koszula, t-shirt, krótsza spódnica, a nawet jeansy o mniej lub bardziej klasycznym kroju, a do tego sweter lub krótka kurtka – i to często w mniej oczywistych zestawieniach kolorystycznych. Właśnie tak chętnie ubierają się na co dzień nowoczesne i pewne siebie kobiety.

Do takich stylizacji możemy sięgnąć po biżuterię z pereł np. w wariancie minimalistycznym, czyli np. łańcuszek zakończony jedną lub kilkoma perłami z dopełnieniem subtelnym pierścionkiem. Ale nie tylko.

 

Naszyjnik z pereł w kolorze czarnym będzie doskonałym dodatkiem do czerwonej sukienki, a biały do dużo ciemniejszej koszuli lub zwiewnej bluzki z poziomym dekoltem.

Takie kontrastowe połączenia mogę wypaść naprawdę dobrze. Jeszcze większą swobodą możemy się wykazać, dobierając bransoletki. To świetny sposób na ożywienie dla tego typu stylizacji, więc nie bójmy się mniej klasycznych kolorów.

 

Coraz częściej Panie ubierają też długi łańcuch pereł swobodnie wiszących do pasa lub związanych w pozornie przypadkowy supeł. To bardzo modny styl, okazujący pewną nonszalancję i odwagę, ale też pewność siebie. Bez względu na to w jaki sposób nosimy perły, ich obecność w stylizacji wysyła jasny komunikat do otoczenia: jestem silną kobietą, potrafię o siebie zadbać i wiem, co jest dla mnie dobre.

 

                             

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do Newslettera