TAJEMNICA ZAKLĘTA W KRYSZTAŁACH - Perla Bizuteria

TAJEMNICA ZAKLĘTA W KRYSZTAŁACH

 

Pięknie połyskująca biżuteria to wyrazisty dodatek, który ożywi niejedną stylizację. Różnokolorowe szklane kryształki bardzo dobrze sprawdzają się m.in. w stylowych naszyjnikach i bransoletkach. To bardzo przyjazny materiał do produkcji biżuterii, który pozwala tworzyć oryginalne i intrygujące ozdoby.

 

Sekretem kryształów jest technika ich fasetowania, czyli metoda obróbki, która pozwala uzyskać ukośnie ścięte krawędzie. Szlif fasetkowy jest często stosowany do kamieni przezroczystych, dlatego bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku szklanych koralików. Dzięki niemu powstają symetryczne płaszczyzny, tzw. „fasetki”, które załamują odbijające się światło w nietypowy sposób.

W jubilerstwie stosuje się różne formy szlifu fasetkowego, a każda z nich sprawia, że biżuteria staje się oryginalna, błyszcząca i kojarzy się z elegancją.

 

Dla każdej kobiety

Biżuteria powstaje z kryształków w różnych rozmiarach i w wielu kolorach. Czasem kryształki są tylko częściowo pokryte dekorem, dzięki czemu fasetki mienią się różnymi barwami. Z powodzeniem stosuje się także tzw. powłokę AB, która tworzy lekki połysk i sprawia, że biżuteria posiada tęczowy lub petrolowy odcień.

 

Tak wiele możliwości obróbki jubilerskiej powoduje, że z kryształków produkowane są różne modele biżuterii, a wśród nich każdy może znaleźć coś dla siebie. Niektórym spodobają się np. kryształki mieniące się odcieniami pastelowymi, a innym bardziej przypadnie do gustu połączenie srebra i grafitu.

 

W przypadku niektórych modeli biżuterii dla wygody i komfortu noszenia między kryształkami umieszcza się drobne szklane koraliki (rokaile). Ciekawie prezentują się także te dodatki, najczęściej są to bransoletki, w których kilka mniejszych kryształków w jednym kolorze rozdzielnych jest większym kryształkiem w innym odcieniu.

 

Na różne okazje

Podczas wyboru biżuterii do stylizacji najwięcej zależy od koloru i wielkości samych kryształków.

Subtelniejsze ozdoby w klasycznych i stonowanych odcieniach to lepszy wybór do stylizacji okolicznościowych, w których często kluczowy jest umiar i klasyczny krój sukienki czy kompletu koszuli i spódnicy.

 

Natomiast z kolorem i wielkością biżuterii lepiej eksperymentować w stylizacjach codziennych lub na bardziej swobodnych przyjęciach, zwłaszcza z okresie letnim, kiedy chętniej sięgamy po odważniejsze wzory i motywy dekoracyjne.

 

 

 

 


 

 

Zapisz się do Newslettera