KOLORY TWOJEJ DUSZY - Perla Bizuteria

 

 

KOLORY TWOJEJ DUSZY

 

Kolory mają swoje symboliczne znaczenie, które wpływa na sposób, w jaki postrzegają nas inni. Przed wyborem kolorowej biżuterii, warto przypomnieć sobie, co poszczególne barwy mówią o nas i do jakich stylizacji pasują.

 

Biały

Kolor biały ma bardzo pozytywne konotacje. Kojarzony jest z czystością i niewinnością. W opozycji do koloru czarnego, często utożsamia się go z dobrem i szlachetnością.

Bywa także symbolem nowego początku, zmian na lepsze i łączy się go z rozsądkiem i kreatywnością.

Symbolika koloru białego przekłada się na sposób, w jaki postrzegamy biżuterię w takim odcieniu. Naszyjniki i bransoletki z białych pereł kojarzą się z łagodnością i delikatnością, dzięki czemu pasują do klasycznych, eleganckich stylizacji.

Kolor biały sprawia, że dodatki nie są przesadnie wyraziste i nie rzucają się w oczy. 

Dlatego zawsze dobrze sprawdzą się wtedy, gdy zależy nam takim połączeniu stroju z biżuterią, które będzie kojarzyło się z dobrym stylem i umiarem.  

Biel jest uniwersalna i nigdy nie wychodzi z mody. Przy stylizacjach opartych na czerni i odcieniach szarości, białe perły są wyjątkową ozdobą, a gdy ubieramy się kolorowo, biel neutralizuje moc innych kolorów i dodaje elegancji.

 

 

Czerwony

Czerwony to jeden z najbardziej intensywnych i wyrazistych kolorów. Najczęściej utożsamiamy go z pozytywnymi i silnymi emocjami, takimi jak radość, pasja i miłość.

Jest to kolor żywy, dzięki czemu kojarzymy go też z energią, witalnością i gotowością do działania.

Biżuteria w czerwonym kolorze przyciąga spojrzenia i pozwala się wyróżnić. Dzięki temu w towarzystwie sprawiamy wrażenie osób pewnych siebie, odważnych, bezpośrednich i zdecydowanych.

Na tle innych możemy też wypaść oryginalnie i ekstrawagancko, ale zawsze pamiętajmy, że wyraziste kolory źle wyglądają w nadmiarze – bransoletka i naszyjnik czy też bransoletka i kolczyki w czerwonych odcieniach w zupełności wystarczą. Zwłaszcza jeśli planujemy je także połączyć z silniejszym make-upem.

 

Niebieski

Niebieski to kolor natury – przede wszystkim wody i nieba. Kojarzymy go najczęściej ze spokojem, prawdą i zaufaniem. W różnych kulturach jest utożsamiany z pokojem i nieskończonością, a często bywa też postrzegany jako kolor młodości.

Mówi się, że ma również działanie uspokajające – szczególnie w ciemniejszych odcieniach. Niebieski jest kolorem zimnym, więc dodatki biżuteryjne w takim odcieniu nie ocieplą naszej stylizacji.

Dlatego nie należy go zbyt często łączyć z cieplejszymi, takimi jak czerwony czy żółty. Ale z drugiej strony – niebieska biżuteria to ponadczasowy dodatek do białych i czarnych kreacji.

Wtedy naturalne piękno tego koloru jest jeszcze bardziej dostrzegalne. Tym bardziej, że niebieski doskonale łączy się z kolorem złotym, który to również dobrze komponuje się z klasyczną bielą i czernią.

 

 

Zielony

Kolor zielony od zawsze kojarzony jest z przyrodą – symbolizuje wzrost i rozwój, ale też dobrobyt, harmonię i płodność.

To kolor bardzo przyjemny dla oczu, który uspokaja i dodaje sił witalnych. Często kojarzymy go także ze zdrowiem, ekologią i troską o naturę.

W dodatkach biżuteryjnych kolor zielony spotkamy w bardzo różnych odcieniach – od jasnych pasteli, przez miętę, aż do ciemniej, butelkowej zieleni.

Odważniejsze warianty tego koloru dobrze prezentują się perłowych naszyjnikach i bransoletkach, natomiast klasyczna zieleń tworzy idealne połączenie ze złotem – w kolczykach, zawieszkach i celebrytkach. Kolor zielony wygląda elegancko, umiarkowanie i stylowo.

Pozwoli nam się wyróżnić, ale w zrównoważony i nienachalny sposób. Zielona biżuteria doskonale prezentuje się u osób o jasnej cerze czy posiadających włosy w odcieniach brązu i koloru rudego.

 

Żółty

Kolor żółty utożsamiany jest z pozytywną energią i dobrymi emocjami – optymizmem i szczęściem.

Dzięki skojarzeniu ze słońcem, kojarzymy go także z wypoczynkiem i zabawą. To kolor, który poprawia nastrój i pasuje do osób pewnych siebie i twórczych.

Żółte bransoletki i naszyjniki bardzo dobrze pasują do lżejszych kreacji, które nosimy wiosną i latem, zwłaszcza takich, gdzie przeważają motywy kwiatowe.

Żółty bardzo dobrze łączy się z czerwonym, więc nie bójmy się tworzyć kreatywnych zestawień bazujących na tych dwóch kolorach.

W dodatku biżuteria w żółtym odcieniu ze sprawi, że w oczach innych będziemy postrzegani jako osoby pozytywnie nastawione do świata, które przyciągają do siebie ludzi ciepłem, uśmiechem i dobrymi emocjami.

 

 

 

 


 

 

Zapisz się do Newslettera